Pauza

2557 articole despre pauza

Ceaiul creste productivitatea muncii

pauza
Pauza de ceai de dimineata creste de pana la cinci ori cheful de munca al angajatilor, majoritatea reusind sa-si indeplineasca sarcinile mai inainte de pranz, scrie The Sun. Ceaiul ii revitalizeaza [..]

Aliens In The Attic - viitorul filmelor pentru copii suna prost

pauza
Dupa o pauza in care am evitat sa ma uit la filme pentru copii, mi-am luat inima in dinti si m-am dus sa vizionez Aliens in the Attic (Extraterestrii din mansarda). Filmul [..]
Alte informatii despre: animatie , aliens in the attic , cronica , regizor , actor , film , _aliens-in-the-attic-2009

Un nas nou pentru Cream

pauza
Claudia de la Cream si-a facut operatie estetica la nas, o interventie la moda in lumea vedetelor care-si doresc un profil perfect. Pana cand va scapa de urmele interventiei chirurgicale, Claudia [..]

Pauza de masa devine obligatorie?

pauza
O companie sustinuta de Ministerul Muncii isi propune sa-i convinga pe romani sa-si ia pauza de masa in afara biroului. In acest moment este vorba doar despre o propunere, insa ea ar putea deveni o prevedere obligatorie in Codul Muncii. [..]
Alte informatii despre: pauza de masa obligatorie , alimentatie sanatoasa , pauza de masa

Smiley e in pauza muzicala. Afla de ce!

pauza
Smiley a decis sa isi suspende toate concertele si aparitiile programate la TV in urmatoarea perioada, deoarece este nevoit sa faca o pauza vocala. [..]
Alte informatii despre: smiley , pauza muzicala , melodii smiley

Andreea Balan: "M-am saturat sa ma mulg prin bai"

pauza
Andreea Balan a fost aspru criticata de fani ca a renuntat prea repede la alaptarea fetitei sale. Deranjata de aceste comentarii, cantareata le-a transmis un mesaj celor care o critica. [..]
Alte informatii despre: andreea balan alaptat , Andreea Balan fetita , andreea balan

Dan Negru nu va prezenta Revelionul anul acesta. De ce a luat aceasta decizie

pauza
Dupa ce ani in sir a prezentat emisiuni la Antena 1, Dan Negru a facut o schimbare in 2022, mutandu-se la Kanal D. [..]
Alte informatii despre: dan negru , revelion

Lidia Buble, obligata sa ia pauza! Ce a patit celebra cantareata: „Deranj mare”

pauza
Dupa o vacanta in Saint-Tropez in care, dupa cum a povestit chiar ea, a intrat intr-un conflict cu o turista, Lidia Buble are acum o alta problema. [..]
Alte informatii despre: lidia buble pauza vocala , Lidia Buble

Expertul Acasa.ro, instructorul de fitness Serban Blebea: Sculpteaza-ti silueta - Exercitii pentru intregul corp

pauza
Antrenamentul de saptamana aceasta pentru intregul corp nu este doar dificil, ci si extrem de eficient. Avand in vedere ca lucrezi grupele principale de muschi intr-un singur antrenament, raspunsul hormonal al corpului tau va fi unul pe masura. Cu cat se produc mai multe schimbari de ordin hormonal in organismul tau, cu atat acesta se va adapta si creste in forta, rezistenta si masa musculara. [..]
Alte informatii despre: antrenament , fitness , flotari , slabit , genuflexiuni , kettlebell

Pauza de tigara a bagat-o in spital

pauza
O femeie din Timisoara a fost intrerupta, vineri, in pauza de tigara de un tir care a lovit-o si a lipit-o de gardul langa care se afla. Victima a ramas captiva intre un tir si un gard, dupa ce [..]
Alte informatii despre: prinde , femeie , tir , pauza , tigara , spital , timisoara

Stefan Banica Jr face o pauza

pauza
Inainte de a incepe seria concertelor de Craciun, ieri, Stefan Banica jr. si-a lansat, videoclipul piesei "S-o facem lata". Videoclipul single-ului "S-o facem lata!" a fost [..]

CFR le-a prezentat fanilor trofeul pe stadionul din Cluj

pauza
Jucatorii echipei CFR Cluj au prezentat fanilor trofeul Cupa Romaniei, duminica seara, pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu, in pauza meciului de juniori A disputat intre CFR si Steaua, transmite [..]
Alte informatii despre: cfr cluj , fotbal , cupa romaniei , stadion , fani

Rapidistii recunosc superioritatea celor de la Dinamo

pauza
Directorul tehnic al echipei Rapid, Nicolae Manea, a declarat ca Dinamo a meritat victoria in derbiul din etapa a 22-a a Ligii I, in timp ce antrenorul Marian Rada se considera principalul vinovat [..]
Alte informatii despre: rapid , dinamo , meci , fotbal

Steaua lui Nicolita a orbit Mediasul

pauza
La Medias, "ros-albastrii" au trecut, aseara, de Gaz Metan, scor 4-2, iar mijlocasul a reusit sa marcheze golul campionatului.Steaua s-a reabilitat la Medias dupa infrangerea de pe [..]
Alte informatii despre: banel nicolita , gol , medias , steaua

Umilit de Bergodi, Gigi Becali l-a demis!

pauza
Gigi Becali a declarat la finalul partidei dintre Steaua si Seriff Tiraspol, 0-0 in primul meci din grupa H a Ligii Europa, ca a demis banca tehnica a Stelei, formata din italienii Cristiano Bergodi [..]
Alte informatii despre: steaua , gigi becali , cristiano bergodi

Delia ii canta lui Matteo in pat

pauza
Artista isi va lansa astazi in club „Pub“ noul album intitulat „Listen up“. Concertul de lansare promite fanilor a fi unul total original si nemaiintalnit pana acum in [..]

Dani Coman revine cu Timisoara

pauza
La pauza meciului Rapid-Otelul (4-2), Dani Coman a fost inlocuit de Andrade, titularul postului de portar acuzand o durere la glezna. Din fericire, accidentarea nu este grava astfel ca Dani va putea [..]

Meciurile adversarelor din Cupele Europene

pauza
Adversarele echipelor romanesti, Dinamo si Rapid,in Cupa UEFA, ELfsborg, respectiv FC Nurnberg au terminat la egalitate meciurile din campionatele interne. Viitoarea adversara a Stelei in grupa H, [..]

Chelsea s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

pauza
Chelsea s-a calificat, aseara, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce castigat meciul retur cu Fenerbahce, scor 2-0.Cu toate ca in partida tur reusise surpriza invingand pe Chelsea cu 2-1, [..]

Dinamo - Motherwell 3-1

pauza
Dinamo continua sa marcheze cate trei goluri pe meci in turneul din Austria. Campioana continua cursa spre prima de 30.000 de dolari promisa de Cristi Borcea si a invins pe Motherwell din Scotia cu [..]

FC Porto a luat cupa

pauza
Finala Ligii Campionilor, desfasurata pe arena Auf Schalke, dintre FC Porto - AS Monaco (3-0) a consemnat gloria echipei antrenata de Jose Mourinho. Mourinho, cel mai spectaculos antrenor al [..]

Mihai Bendeac sufera din dragoste

pauza
Actorul Mihai Bendeac nu s-a impacat prea repede cu ideea despartirii bruste de Alexandra, fosta sa iubita, si are nevoie de pauza pentru a-si reveni.Vedeta show-ului "In puii [..]
Alte informatii despre: blog , despartire , mihai bendeac

Razvan Ciobanu: "Nu am fugit din tara din cauza falimentului"

pauza
Designerul Razvan Ciobanu a disparut de ceva timp din lumea prezentarilor de moda, iar presa scria ca a dat faliment si ca a fugit din tara. Joi creatorul de moda a infirmat aceste zvonuri spunand [..]
Alte informatii despre: moda , faliment , razvan ciobanu

Doi ani fara Beyonce

pauza
Beyonce planuieste sa ia o pauza de doi ani, anunta siteul Female First.Artista isi doreste sa se concentreze mai mult pe realatia sa cu rapperul Jay-Z a carui sotie este inca de anul trecut. [..]
Alte informatii despre: muzica , beyonce , pop , dance , hip hop

Sedinta Camerei Deputatilor, suspendata pentru 30 de minute

pauza
Deputatul PSD Aura Vasile a cerut, marti, in plenul Camerei Deputatilor, in numele grupului parlamentar din care face parte, o pauza de consultari de 30 de minute, cu privire la subiectele introduse [..]
Alte informatii despre: aura vasile , bogdan olteanu , sedinta , camera deputatilor , suspendata