Muzica

#martisor #martisoare muzicale # dedicatii muzicale # dedicatii #top muzica

8 martisoare muzicale dedicate femeilor

Am intrat deja in luna martie, luna in care trebuie sa fim mai buni, mai atenti si mai tandri cu reprezentatele sexului frumos.

Pe langa buchetele de flori de rigoare, le oferim tuturor femeilor si cateva martisoare muzicale .

John Lennon - Woman

"Woman" este un fel de oda pe care John Lennon i-a dedicat-o celei mai importante femei din viata lui, Yoko Ono. Melodia, lansata pe single dupa moartea tragica a artistului, a ocupat locul intai in topul britanic timp de doua saptamani.

Whitney Houston - I Will Always Love You

"I Will Always Love You" este unul dintre cele mai frumoase martisoare muzicale pe care le poti darui persoanei de langa tine. Melodia a fost compusa si interpretata de Dolly Parton in anii '70, insa a devenit faimoasa abia in 1992 in varianta inegalabilei Whitney Houston.

Beatles - I Want to Hold Your Hand

Dragostea a ocupat un loc de cinste in cantecelor Beatles-ilor. Cei patru baieti au oferit dragoste fanilor si, mai mai ales, fanelor, si au fost rasplatiti inzecit, poate insutit.

Bon Jovi - Always

Prezenta pe compilatia Best of "Crosroads", sensibila balada "Always" a reusit sa-i cucereasca rapid nu numai pe fanii Bon Jovi, ci si pe alti melomani care, in mod normal, nu gustau muzica grupului american.

Talisman - Eu sunt vinovat

Greselile recunoscute sunt pe jumatate iertate, spune un proverb. In locul acestei vorbe stravechi puteti folosi cu incredere piesa celor de la Talisman.

Holograf - Primavara incepe cu tine

Lista cu martisoare muzicale nu ar fi completa fara "Primavara incepe cu tine", una dintre cele mai reusite melodii ale celor de la Holograf.

Supermarket - Te iubesc

Probabil multi dintre voi ati uitat de existenta trupei Supermarket. Ramane insa cantecul "Te iubesc", care pastreaza emotia clipei in care rostesti prima declaratie de dragoste din viata ta.

Nicolae Nitescu - Ti-am luat un martisor

Incheiem simplu, clasic, romaneste cu "Ti-am luat un martisor", o piesa retro pe care o ascultam cu drag in fiecare an, in prag de Martisor.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

•  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Expertul Acasa.ro, Maria Chirculescu: Adevaratul loc al Botezului Domnului

Experti Vacante & Calatorii

Expertul Acasa.ro, Maria Chirculescu: Ce trebuie sa faci de Sfantul Ilie, ca sa nu-l superi

Expertul Acasa.ro, Carmen Neacsu: Sfaturi pentru vacante si calatorii in siguranta

Expertul Acasa.ro, Maria Chirculescu: Cuibul vulturilor sau “Cuibul lui Dumnezeu”? Stepantsminda, Caucaz

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Carmen Neacsu: Unde poti inota cu delfinii

Expertul Acasa.ro, Carmen Neacsu

Pune o intrebare

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului