Jocurile Olimpice de la Soci

#program #soci #jocurile olimpice. #sportivi romani #jocurile olimpice de la soci #program sportivi romani #jocurile olimpice 2014

Programul sportivilor romani de la JO Soci 2014

Vineri, la ora 18:14, ora Romaniei, a avut loc ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci, Rusia, eveniment nelipsit insa de incidente: din cele cinci cercuri olimpice s-au aprins doar patru, sub ochii celor 45 de lideri mondiali si 6.000 de sportivi din 85 de tari. Romania este reprezentata de 24 de sportivi.  
 
 

Programul sportivilor romani de la JO Soci 2014

Sambata, 8 februarie

12.00 - Timea Sara - schi fond - 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16:30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)
18.30 - Sorin Iulian Pitea - sarituri cu schiurile - trambulina normala, calificari (Arena Russki Gorki)
 
Duminica, 9 februarie

09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - coborare masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki)
 
Luni, 10 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.00 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 12,5 km urmarire masculin, finala (Centrul Laura)
16.45 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)
 
Marti, 11 februarie

12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual, finala (Centrul Laura)
14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
 
Miercuri, 12 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 - Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovaiala - sanie - dublu masculin, finala (Complexul Sanki)
 
Joi, 13 februarie

09.30 - Maria Marinela Mazilu - skeleton - simplu feminin, calificari (Complexul Sanki)
12.00 - Timea Sara - schi fond - 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 - Raluca Nicoleta Stramaturaru, Valentin Cretu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovaiala - sanie - ştafeta echipe, finala (Complexul Sanki)
 
Vineri, 14 februarie

09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 - Ioan Valeriu Achiriloaie (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 - Dorin Dumitru Velicu - skeleton - simplu, calificari (Complexul Sanki)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 - Maria Marinela Mazilu (daca se califica) - skeleton - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pitea - sarituri cu schiurile - trambulina mare, calificari (Arena Russki Gorki)
 
Sambata, 15 februarie

09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 - Dorin Dumitru Velicu (daca se califica) - skeleton - simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)
Duminica, 16 februarie
17.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, manşa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie

16.30 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)
Marti, 18 februarie
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - slalom-uriaş, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi feminin, manşa 1 (Complexul Sanki)
 
Miercuri, 19 februarie

09.00 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom-uriaş, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
 
Sambata, 22 februarie

11.30 - Timea Sara - schi fond - 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom masculin, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, manşa 1 (Complexul Sanki)
 
Duminica, 23 februarie

09.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, finala (Complexul Sanki).

Jocurile Olimpice de Iarnă Soci 2014 vor fi transmise la TVR.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Expertul Acasa.ro, Simona Gabriela Buzatu: Branding - Cum sa eviti vecinii nepotriviti

Experti It

Expertul Acasa.ro, Simona Gabriela Buzatu, multimedia designer si specialist de marketing online

Experti It

Expertul Acasa.ro, Ovidiu Leonte: 8 functii ignorate ale smartphone-ului care iti imbunatatesc considerabil viata

Experti It

Expertul Acasa.ro, Ovidiu Leonte: Tendinte ale tehnologiei in 2014

Experti It

Top

Cauta-ti perechea