Independiente

11 articole despre independiente

Pepe Moreno si Tiago Gomez, posibil definitiv jucatorii Stelei

independiente
Steaua vrea jucatori sud-americani. Gruparea din Ghencea a anuntat astazi ca Pepe Moreno va reveni la Steaua in sezonul viitor, insa va trebui sa plateasca aproape un sfert de milion de euro daca il [..]
Alte informatii despre: steaua , ghencea , jucatori , fotbal , pepe moreno

Pepe Moreno e oficial jucatorul Stelei

Steaua a oficializat, marti, transferul atacantului columbian Pepe Moreno.Pepe a semnat, marti, contractul cu Steaua, valabil pana la finalul sezonului. Atacantul columbian revine in Ghencea sub [..]
Alte informatii despre: jucator , steaua , pepe moreno

Pepe Moreno, campion in Columbia

Echipa la care este imprumutat Pepe Moreno, America de Cali, a castigat pentru a 13-a oara in istorie campionatul Columbiei, dupa ce a invins pe Independiente Medellin, scor 3-1. Atacantul dorit de [..]
Alte informatii despre: pepe moreno , america de cali

Pepe Moreno, imprumutat de Steaua pentru 200.000 euro

Gruparea din Ghencea s-a inteles cu Independiente pentru imprumutul atacantului columbian Jose Pepe Moreno si va plati 200 de mii de euro. Un transfer definitiv o va costa pe Steaua in vara 1,5 [..]

Steaua reia tratativele pentru "noul Riquelme"

"Bomba” pregatita de Gigi Becali in vara acestui an si dezamorsata de Sevilla ar putea exploda in luna ianuarie. Potrivit „Gazetei Sporturilor”, Steaua a va relua tratativele [..]

Fabbiani, aproape de despartirea de Newell's

Cristian Fabbiani este la un pas de despartirea de Newell's Old Boys. Agentul sau s-a intalnit cu oficialii clubului si s-a ajuns la un acord verbal pentru rezilierea contractului. Pentru a renunta [..]
Alte informatii despre: newell's , cristian fabbiani

Daniel Armenteros vrea sa vina in Ghencea

Argentinianul Daniel Emiliano Armenteros a confirmat pentru Realitatea TV tratativele pe care Steaua le poarta cu Sevilla si abia asteapta sa se ajunga la un acord de transfer pentru ca el sa vina [..]

Inca un portar sud-american la Steaua

Dupa ce Andrey a fost trimis la Steaua II, Hagi a optat tot pentru un sud-american. Este vorba despre portarul columbian Robinson Zapata. Managerul sportiv al Stelei, Adrian Ilie, a dezvaluit ca [..]

Boca Juniors, a sasea Copa Libertadores

Juan Roman Riquelme a reusit sa inscrie de doua ori in meciul de miercuri, care urma sa decida castigatoarea Copei Libertadores din acest an. Boca Juniors pleca drept mare favorita, dupa ce in [..]

Boca Juniors stabileste un nou record mondial

Boca Juniors a devenit echipa cu cele mai multe trofee internationale din lume, 16, dupa ce a castigat Supercupa Americii de Sud, invingand in meciul retur, cu scorul de 2-1, formatia braziliana Sao [..]

Steaua a iesit la cumparaturi

Gigi Becali vrea sa dea lovitura in pauza de iarna. Ultimul fotbalist ofertat de formatia din Ghencea este un argentinian. Este vorba despre golgeterul lui Lanus Buenos Aires lidera la zi in [..]