Gol lovitura libera

7729 articole despre gol lovitura libera

Daminuta a inscris din nou pentru Inter

gol lovitura libera
Cristian Daminuta a marcat un nou gol pentru echipa secunda a celebrului club italian Inter Milano. Fostul fotbalist al gruparii FC Timisoara a marcat in minutul 6 al intalnirii castigate de echipa [..]
Alte informatii despre: echipa secunda inter , cristian daminuta

Spania: Barcelona-Betis 3-0

Barcelona s-a apropiat la doar un punct de liderul Real Madrid, dupa ce a castigat acasa cu 3-0, in fata lui Real Real Betis. Cel mai bun om al meciului a fost Ronaldihno, care a marcat doua goluri [..]

Niculescu: Am executiile in sange

Claudiu Niculescu a reusit sa marcheze, miercuri, primul gol din lovitura libera de cand a revenit in Stefan cel Mare. "E ca mersul pe bicicleta, probabil am in singe chestia asta. Am [..]
Alte informatii despre: claudiu niculescu , dinamo bucuresti , gol lovitura libera

Beckham, primul gol pentru LA Galaxy

Englezul a jucat 63 de minute, a inscris din lovitura libera, iar la iesirea din teren a fost aplaudat la scena deschisa . Englezul David Beckham a marcat un gol si a dat o pasa de gol la primul [..]

Beckham propulseaza Anglia in Top 8

In partida cu Ecuador, din optimile de finala ale Mondialului, starul de la Real Madrid a transformat impecabil o lovitura libera de la mare distanta.Nationala de fotbal a Angliei nu se poate mandri [..]

Butoi cu pulbere la Steaua

FC Brasov a invins ieri steaua cu 1-0, in derby-ul etapei a 19-a, antrenorul Razvan Lucescu reusind sa ramana invincibil sub Tampa in meciurile cu granzii campionatului. Abrudan a marcat singurul [..]
Alte informatii despre: steaua , fc brasov , marius lacatus , gigi becali , infrangere

Zenit-Leverkusen 0-1, dar rusii merg mai departe

Dupa senzationala victorie cu 4-1 chiar pe BayArena, Zenit Sankt Petersburg avea de indeplinit o formalitate pe pamant rusesc: sa nu piarda la patru goluri diferenta. Lucru care s-a si intamplat de [..]

Liverpool, rapusa de doua penalty-uri in Liga Europa

Formatia engleza Liverpool FC a pierdut aseara, in deplasare, la Lisabona, scor 2-1, in fata lui Benfica Lisabona, in prima mansa a sferturilor de finala in Liga Europa. Portughezii au inscris din [..]
Alte informatii despre: penalty , liga europa , liverpool

Vlad Munteanu, golgheter in Bundesliga

Jucatorii Laurentiu Reghecampf si Vlad Munteanu au marcat cate un gol in partida Alemannia Aachen-Energie Cottbus, scor 1-2, disputata in etapa a VIII-a a campionatului Germaniei. Reghecampf a [..]

Dinamo - Motherwell 3-1

Dinamo continua sa marcheze cate trei goluri pe meci in turneul din Austria. Campioana continua cursa spre prima de 30.000 de dolari promisa de Cristi Borcea si a invins pe Motherwell din Scotia cu [..]

Germania, campioana mondiala la fotbal feminin

Reprezentativa Germaniei a castigat titlul de campioana mondiala la fotbal feminin, invingand in finala selectionata Suediei, cu scorul de 2-1, printr-un gol de aur marcat in prelungiri, duminica la [..]

Steaua s-a chinuit cu UTA

Duminica seara, in Ghencea, Steaua a invins foarte greu pe UTA, cu scorul de 2-1, dupa  un gol marcat in minutele de prelungire de Vali Badea. in minutul 8, UTA deschide scorul [..]

"Schija" a decapitat doi antrenori

Pasa Vlad Munteanu, gol Sergiu Radu „Schija“ si Energie Cottbus obtin o remiza nesperata in deplasarea de la Hamburg (1-1). Suficienta insa pentru ca antrenorul gazdelor, Thomass Doll, [..]

CFR Cluj si Otelul Galati au dezamagit in cupa UEFA

Anorthosis Famagusta a invins cu 3-1 la Cluj, cu acelasi scor cistigind si Lokomotiv Sofia in fata galatenilor. CFR Cluj era favorita Desi era considerata favorita certa in fata echipei [..]

Gol de la 62 m!

La doar citeva zile de la golul inscris cu o lovitura de cap de la 52 de metri si de la senzationala reusita, in stil Maradona, a lui Lionel Messi in intilnirea de cupa Barcelona - Getafe, [..]

Cristi Chivu, elogiat la scena deschisa

Capitanul echipei nationale, Cristian Chivu, a fost elogiat de presa din Peninsula dupa ultimul sau meci in Serie A. Romanul a pasat decisiv la primul gol si a avut o evolutie entuziasmanta, scriu [..]

Capriciosul Mutu

Adrian Mutu si-a mai adaugat un gol in clasamentul golgheterilor, dar remiza inregistrata de Fiorentina cu Sampdoria, 2-2, i-a adus critici din partea presei italiene. „A dat totul in cinci [..]

Arsenal a castigat derby-ul cu Chelsea!

Mare meci mare pe Emirates Stadium! Duminica, Arsenal intalnea Chelsea intr-un meci cheie din Premier League. Liderul campionatului englez intalnea formatia clasata pe cea de a treia pozitie. [..]

Diavolii castiga pe pamantul zeilor

Aseara, AC Milan a reusit sa se razbune pentru finala pierduta acum 2 ani in fata englezilor de la Liverpool, invingand la Atena cu scorul de 2-1. Stadionul – exceptional, atmosfera in tribune [..]

Pandurii scriu istorie in Cupa Romaniei

Pandurii Tg.-Jiu reprezinta revelatia actualei editii a Cupei Romaniei la fotbal. Dupa ce a lasat-o in afara competitiei pe Dinamo, echipa pregatita de Eugen Neagoe a eliminat-o ieri cu 3-2, dupa [..]

CFR Cluj-Dinamo Kiev 3-2: O victorie pentru palmares

Trupa lui Ioan Andone a reusit sa se impuna in stil mare in cel de-al doilea amical disputat de clujeni in stagiul de pregatire din Austria. Dupa startul ezitant in fata celor de la Groclin, scor [..]

Gloria Buzau deschide etapa cu o victorie

Etapa a 13-a a Ligii I a debutat marti cu o partida intre nou-promovatele Gloria Buzau si Universitatea Cluj. Oaspetii, veniti dupa o victorie incredibila cu Steaua, pe teren propriu, sambata, scor [..]

Wolfsburg-Rapid 1-0: Im-PARDO-nabil (VIDEO)

Rapidul a pierdut primul meci din Europa in acest sezon, 0-1 in deplasare, la Wolfsburg. Scorul este insa unul complet mincinos, baietii lui Jose Peseiro evoluand mult sub asteptari si fiind [..]
Alte informatii despre: rapid , uefa , infrangere , fotbal

Interul lui Chivu bate Fiorentina lui Mutu

Chivu in invinge pe Mutu, in meciul pe care echipele celor doi romani l-au disputat aseara in Serie A. Internazionale a invins cu scorul de 2-0, iar Cristi Chivu a fost laudat de antrenorul Mourinho [..]
Alte informatii despre: chivu , mutu , internazionale , fiorentina , italia , fotbal

Otelul-CFR 1-1: Campionii calca stramb

CFR-ul a facut un nou pas gresit in Liga I. Primul din era Maurizio Trombetta, daca e sa consideram remiza din derby-ul cu Steaua un rezultat pozitiv. Duminica, in etapa a zecea din campionatul [..]
Alte informatii despre: cfr , egal , otelul

Cele mai citite despre gol lovitura libera

Zodia lui iti arata cum sa-l cuceresti

Daca vrei sa-i afli punctul sensibil si sa-l cuceresti, trebuie doar sa-i cunosti zodia si sa-ti pregasesti "arsenalul". Fiecare nativ al zodiacului are o imagine despre femeia ideala, potrivita personalitatii lui.

Zodia ei iti arata cum s-o cuceresti

Nativa fiecarei zodii are imaginea ei despre cum trebuie sa fie barbatul ideal. Daca incerci s-o cuceresti, afla-i zodia si treci la atac.