ghionea
Ofertele pentru stelistul Ionut Rada nu intarzie sa apara, AZ Alkmaar fiind ultima echipa care si-a declarat intentia de a-l transfera pe fotbalist. Aflat pe lista de transferuri a clubului din [..]

Steaua-Metalurgs Liepajas 1-0

ghionea
Steaua a invins, marti, pe Metalurgs Liepajas, scor 1-0, in primul joc din cantonamentul din Cipru, in care Jose Pepe Moreno, Dayro Moreno, Andres Mendoza si Dino Eze au debutat pentru formatia din [..]

Craiova - Steaua 0-0

ghionea
Steaua a încheiat la egalitate, 0-0, în deplasare contra Universităţii Craiova în ultimul meci al etapei a 19-a a Ligii I. Egalul, cumulat cu victoria lui Dinamo la Petroşani [..]

Romania s-a calificat la Campionatul Mondial din Croatia 2009

ghionea
Dupa rezultatele bune ale tricolorilor de la Euro, romanii au mai primit un cadou de la Nationala de Handbal Masculin, calificata dupa 14 ani de pauza la un Campionat Mondial. Romania a invins cu [..]

Victor Piturca a anuntat lotul pentru Campionatele Europene

ghionea
Antrenorul nationalei Romaniei de fotbal, Victor Piturca, a anuntat miercuri lotul pentru Europenele din iunie, echipa urmand sa plece la sfarsitul acestei luni in ultimul cantonament inainte de [..]

Rezervele Stelei 'respira'

ghionea
Cantonamentele din Italia si din Cipru efectuate in aceasta iarna i-au evidentiat lui Oli faptul ca Steaua se poate baza doar pe titularii obisnuiti din mandatul lui Protasov. De ce? Intre primul 11 [..]

Oboseala, singura cauza a ultimelor esecuri ale Stelei?

ghionea
Dezarmanta si nelinistitoare declaratia lui Olaroiu: "La meciul cu Iasiul as fi vrut sa bag un atacant, dar nu am avut pe cine". Accidentarea lui Victoras Iacob, indisponibil pana la [..]

Steaua - Lyon 0-3. Şi francezii au jucat cu frana de mană trasă...

ghionea
Absolut nici o şansă pentru Steaua în faţa unei teribile echipe a Lyon-ului. Scorul, 3-0 pentru francezi, spune totul, dar diferenţa putea fi şi mai mare dacă francezii nu ar fi jucat cu [..]

Chivu, operat de urgenţă!

ghionea
Considerat cel mai bun om al victoriei Romei la Lyon (2-0), din Liga Campionilor, Cristian Chivu plăteşte pentru insistenţa cu care l-a marcat pe atacantul brazilian Fred. În minutul 81 [..]

Steaua s-a intors in Europa

ghionea
Steaua a reusit aseara sa se califice in grupele Cupei UEFA la chiar prima editie in care competitia care a debutat in sezonul 1971-72, in continuarea Cupei Oraselor Targuri (primul sezon in [..]

CM din Croatia: S-au stabilit semifinalistele

ghionea
Nationala masculina de handbal a Romaniei s-a impus in meciul de clasament pentru locurile 15-16, de la Campionatul Mondial din Croatia, in fata Rusiei, cu scorul de 42-38, dupa un joc cu multe [..]
Alte informatii despre: cm din croatia , handbal masculin

CM Croatia: Etapa a 3-a

ghionea
Nationala de handbal masculin a Romaniei a reusit sa invinga selectionata Argentinei in al 3-lea meci pe care l-a disputat la mondialul din Croatia, dupa o disputa nu lipsita de suspans, incheiata [..]
Alte informatii despre: cm croatia , romania handbal feminin

Isi revine Sevilla?

ghionea
Trupa lui Juande Ramos da senzatia ca a depasit perioada slaba, invingand sambata seara ultima clasata din campionatul spaniol, Levante Detinatoarea ultimelor doua editii a Cupei UEFA pare ca [..]

Steaua revine pe primul loc in clasament

ghionea
Steaua  a invins, aseara, pe Universitatea Cluj, scor 4-0 si a revenit astfel pe primul loc in clasament.In minutul 7  Steaua a deschis scorul prin Plesan care a marcat cu o [..]

Steaua - Real Madrid 1-4. Visul s-a terminat

ghionea
Steaua a îndrăznit să creadă că poate răsturna soarta unui meci care ajunsese la scor de forfait, dar zeii i-a pedepsit cutezanţa. Era minutul 75 al meciului, la scorul de 3-1 pentru [..]

Prima victorie după un meci de Liga Campionilor

ghionea
Campioana Romaniei, Steaua Bucureşti, a învins, pe teren propriu, “lanterna roşie” Jiul Petroşani cu scorul de 3-0, în ultimul meci din etapa a 17-a a Ligii I de fotbal, [..]

Ceahlăul - Steaua 0-0. Cernea - omul meciului

ghionea
Ceahlăul şi Steaua au încheiat etapa a 14-a din Liga 1 cu un egal fără goluri şi în care fazele de poartă au lipsit aproape cu desăvarşire. Steaua nu a arătat nimic în [..]

Steaua a părăsit cu fruntea sus Liga Campionilor

ghionea
Campioana Romaniei a încheiat la egalitate, 1-1 în deplasare contra lui Olympique Lyon, ultimul meci al grupei E a Ligii Campionilor. Fotbaliştii lui Cosmin Olăroiu au evoluat mult mai [..]

Revenire cu gol pentru Mirel Rădoi!

ghionea
Campioana Romaniei, Steaua Bucureşti, a surclasat în Ghencea echipa “bancară”, FC Naţional, cu scorul de 6-0, în etapa a 15-a a Ligii I, şi a revenit pe locul doi [..]

Un egal cat o victorie!

ghionea
Steaua a reuşit calificarea în primăvara europeană pentru al treilea an consecutiv, terminand la egalitate 1-1, pe propriul teren cu Dinamo Kiev. Părea să fie o seară de coşmar pentru [..]

Stea de Liga Campionilor

ghionea
Steaua a facut istorie joi seara, spulberand cu 4-0 pe RC Lens, una dintre laureatele ultimei editii a Cupei UEFA Intertoto. La fel ca si in sezonul trecut, fanii ros-albastri au luat cu asalt [..]

Standard Liege-Steaua 2-2

ghionea
Steaua domina inceputul de meci si inscrie rapid, in minutul 8, prin Paraschiv. Rapaic readuce egalarea in minutul 16 pentru ca acelasi Rapaici sa duca scorul la 2-1 in debutul reprizei secunde. [..]

Dica puncteaza din nou decisiv

ghionea
Steaua a castigat la Pitesti prima partida din seria de sapte meciuri pe care le are de disputat in 23 de zile, cand printre adversarele ros-albastrilor se vor numara Dinamo Bucuresti, Rapid, Dinamo [..]

Fundasul Chivu, promovat mijlocas la inchidere

ghionea
Capitanul echipei nationale a Romaniei va evolua intr-un post inedit pentru el in meciul de maine cu reprezentativa Belarusului, acela de mijlocas la inchidere. Fundasul lui AS Roma a incercat noua [..]

Olăroiu a fost fanul lui Olympique

ghionea
Antrenorul Stelei, Cosmin Olăroiu, cunoaşte foarte bine atuurile, dar şi părţile slabe ale campioanei Franţei, pe care a urmărit-o cu interes în ediţia trecută a Ligii Campionilor. El [..]

Cele mai citite despre ghionea

Steaua, echipa fantastica

Victorie uriasa pentru Steaua si fotbalul romanesc. Ros-albastrii s-au impus in stil de mare campioni pe terenul celor de la Dinamo Kiev castigand cu un categoric 4-1. Ghionea (3'), Badea (24') si