Fiorentina eliminata cupa

2600 articole despre fiorentina eliminata cupa

HCM Constanta eliminata din Cupa Cupelor

fiorentina eliminata cupa
Echipa masculina de handbal HCM Constanta a ratat calificarea in semifinalele Cupei Cupelor, dupa ce a fost invinsa de galonata grupare RK Zagreb si in returul sferturilor de finala, cu 31-29, in [..]

Sahtior Donetk, eliminata din cupele europene

Echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk a fost eliminata aseara din cupele europene dupa ce a pierdut acasa meciul cu Benfica Lisabona, scor 1-2. Desi la inceputul celor doua partide Sahtior [..]

Mutu: "Batem pe oricine!"

Atacantul spune ca Fiorentina se numara printre fortele fotbalistice ale Europei. Formatia „viola" viseaza frumos dupa victoria cu 1-0 pe terenul lui Rosenborg in 16-imile Cupei UEFA. [..]

Retrospectiva sportiva a anului 2007

Ianuarie Romeo Dunca si Vulliet Francois reprezinta, in premiera, Romania la raliul Paris - Dakar. Tot in ianuarie Echipa nationala de handbal masculin a Romaniei demareaza campania de calificare [..]

Lovin: Nu am avut in teren nici un atacant veritabil.

Florin Lovin a declarat la finalul partidei cu Fiorentina ca Steaua putea obtine cel mult in rezultat de 0-0, avand in vedere ca nu au avut nici un atacant veritabil pe teren. "Maximul pe [..]
Alte informatii despre: florin lovin , steaua fara atacanti , steaua - fiorentina , liga campionilor

Cupa UEFA: Programul meciurilor de astazi

Astazi este programata a doua etapa din Grupele Cupei UEFA. Capul de afis al zilei il reprezinta meciul Bayern Munchen - Bolton, din Grupa F. Iata programul complect: Grupa A: 17:30 Larissa [..]

Radu Stefan, cu noroc pentru Lazio

Fundasul ex-dinamovist a debutat aseara pentru echipa romana, care a invins Fiorentina in deplasare, scor 2-1, in returul sferturilor de finala din Cupa Italiei si s-a calificat in semifinalele [..]

Cupa UEFA: Rezultatele partidelor de joi

Joi seara s-a disputat prima mansa din optimile Cupei UEFA. Fiorentina, echipa lui Adi Mutu, dar la care internationalul roman nu a evoluat fiind accidentat, a invins, acasa, pe Everton, scor 2-0, [..]

Romanii se bat pe Cupa UEFA

Cupa UEFA programeaza in aceasta seara meciurile din faza optimilor, pe care mai multi fotbalisti romani spera sa le depaseasca. Echipa atacantului roman Adrian Mutu, AC Fiorentina, infrunta [..]

Unirea Urziceni elimina Steaua din Cupa Romaniei

Steaua a pierdut, aseara, in deplasare, cu scorul de 0-2, meciul sustinut in compania formatiei Unirea Urziceni si a fost eliminata din Cupa Romaniei Timisoreana in faza optimilor. Meciul a fost [..]

Liga bate UEFA

Adversara Stelei din Liga Campionilor a invins adversara Rapidului din Cupa UEFA intr-un meci contind pentru Cupa Ligii Frantei. Victoria cu 2-1 obtinuta de Lyon a fost decisa de Wiltord, marcator a [..]

Saracie in Cupa Confederatiilor

30,6 milioane de euro va primi Liverpool - detinatoarea trofeului Ligii Campionilor -, in timp ce cistigatoarea Cupei Confederatiilor va fi recompensata doar cu 2,275 milioane de euro. Forul [..]

Misiune speciala pentru Mutu

Fiorentina este in aceeasi grupa cu vikingii ce au eliminat pe Dinamo, palida consolare pentru „ciinii“ din Stefan cel Mare. Era imposibil ca Dinamo sa fi picat in aceeasi grupa UEFA [..]

Mutu nu vrea sa plece de la Fiorentina

Atacantul Adrian Mutu a declarat, intr-un interviu acordat ziarului de La Repubblica ca nu are de gand sa plece de la AC Fiorentina, ci din contra, viseaza sa joace in Liga Campionilor cu actuala [..]

Arsenal, eliminata din Cupa Angliei

Favoritele sufera in FA Cup. Dupa ce Manchester United si Liverpool au parasit deja competitia, ieri, a venit randul lui Arsenal Londra sa spuna adio Cupei Angliei. "Tunarii" au [..]
Alte informatii despre: eliminare , anglia , cupa , arsenal

Lucescu, dispus sa vina la Fenerbahce

Tehnicianul Mircea Lucescu ar fi dispus sa preia formatia Fenerbahce, de la care antrenorul Luis Aragones este presat de conducere sa plece, in cazul in care actuala sa echipa, Sahtior Donetk, ar fi [..]
Alte informatii despre: mircea lucescu , fenerbache , sahtior donetk , uefa , antrenor

Ronaldo se retrage din fotbal

Jucatorul brazilian Ronaldo (34 de ani) a declarat, duminica, ca isi va anunta azi, in cadrul unei conferinte de presa, retragerea din fotbal, informeaza AFP. [..]
Alte informatii despre: fotbal , ronaldo , se retrage

Galatasaray, eliminata din Cupa Turciei. Hagi ar putea fi demis

Galatasaray Instanbul, echipa antrenata de Gheorghe Hagi, a fost eliminata din sferturile de finala ale Cupei Turciei, dupa ce a remizat, scor 0-0, pe teren propriu cu Gaziantespor. [..]
Alte informatii despre: eliminare , gheorghe hagi , cupa turciei , galatasaray instanbul

Contra ataca sferturile

Finalist al Cupei UEFA cu Deportivo Alaves, acum sapte ani, internationalul roman e pe cale sa joace sferturile cu Getafe. Pauza dintre optimile si sferturile de finala ale Champions League este [..]

Inter, posibilă campioană a Italiei

Presa italiană scrie că titlul din sezonul 2005/2006 va fi acordat formaţiei Internazionale Milano, care ar obţine astfel al 14-lea titlu din istorie. Deşi Federaţia Italiană nu a dorit să [..]

Italia calificata, Cehia pleaca acasa!

Adversara tricolorilor, in preliminarii, Cehia, a fost eliminata in faza grupelor. Echipa Cehiei a aratat, la acest turneu, mai mult a o formatie foarte obosita si greoaie. Si totusi, se poate spune [..]

Pancu, gol degeaba

Jucatorul roman a marcat pe Bursa, care a fost eliminata din Cupa Turciei. ITALIA, Serie A, etapa a 20-a. CRISTIAN CHIVU a fost integralist pentru AS Roma, 1-1 in deplasarea de la Livorno. VALI [..]

Mutu si Contra au inscris din nou in Cupa UEFA

Internationalii romani Adrian Mutu si Cosmin Contra au marcat din nou pentru echipele de club, in partidele retur din sferturile Cupei UEFA, PSV-Fiorentina si Getafe-Bayern Munchen.Mutu a facut din [..]

Buzaul elimina Timisoara din Cupa Romaniei

Gloria Buzau a reusit ieri s-o elimine din optimile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal pe Poli Timisoara.. Finalistii editiei trecute au parasit competitia inca din optimi, avind cam aceeasi [..]