Faultate

51 articole despre faultate

Le-a apus Steaua

faultate
"Ros-albastrii" sunt ca si eliminati din "16"-imile Cupei UEFA dupa ce au pierdut cu 2-0 aseara, la Bucuresti, turul intalnirii cu FC Sevilla. Steaua a capotat aseara, scor 0-2, [..]

Calaul Viduka si cotonogitul Figo

faultate
Istoria retine invingatorii si marcatorii, eventual pe termen scurt pasatorii, insa statistica include aspecte invizibile „cu ochiul liber“, de multe ori mai interesante ca un gol [..]

George Copos: "Steaua ofera bani echipelor si arbitrilor!"

faultate
Principalul actionar al FC Rapid a acuzat Steaua ca mituieste arbitrii care oficiaza la meciurile din prima liga, dupa ce in sezonul trecut patronul "ros-albastrilor", Gigi Becali, a [..]

Ronaldo: "Juventus a trisat in 1998"

faultate
Atacantul lui AC Milan, Ronaldo, a vorbit despre blamatul derby dintre Juventus si Inter, din 1998, in care s-a jucat soarta titlului de campioana din acel an, si i-a laudat pe torinezi pentru [..]

Sevilla, eliminata de Fenerbahce din Liga Campionilor

faultate
Formatia turca Fenerbahce Istanbul s-a calificat aseara in sferturile Ligii Campionilor, dupa ce a trecut de FC Sevilla la lovituri de departajare. Dupa ce castigase partida tur cu 3-2, [..]

Rapid Bucureşti - FC Argeş 2-1. Viorel Moldovan eliminat!

faultate
Meci plăcut în Giuleşti. Rapid Bucureşti a învins lanterna roşie a Ligii I, FC Argeş, cu scorul de 2-1 şi s-a apropiat la trei puncte de Steaua în clasament. Giuleştenii au [..]

Unirea Urziceni - Leeds United 3-0!!!

faultate
În cadrul turneului de pregătire de la Larnaca, Unirea Urziceni a dat piept cu Leeds United, formaţie aflată pe penultimul loc în a doua ligă engleză de fotbal. Fotbaliştii lui Dan [..]

Materazzi a primit un nou cap în piept

faultate
Marco Materazzi reuşit să repete faimosul său incident din finala Cupei Mondiale, cand a fost lovit cu capul de Zinedine Zidane. Duminica trecută, în timpul partidei cu Sampdoria, [..]

Chivu l-a enervat pe Ferguson

faultate
După partida caştigată la limită de italieni pe stadionul Olimpico din Roma, managerul lui Manchester, sir Alex Ferguson, l-a acuzat pe Chivu că a contribuit la eliminarea englezului Pau [..]

Doar 45 de minute!

faultate
Aseara am fost spectatori la doua meciuri diferite. Fiecare din cele doua meciuri a durat 45 de minute. Ce spun aici poate parea mai mult decat ciudat dar va asigur ca este cat se poate de [..]

Cupa Italiei: Zenga, oprit in semifinale de AS Roma

faultate
Walter Zenga s-a aflat joi seara in fata celui mai mare examen al carierei sale de antrenor, de pe taram italian. Catania dorea nespus de mult o calificare in finala Cupei, mai ales ca evolua pe [..]

Cupa va merge in provincie dupa 13 ani

faultate
Cupa Romaniei va merge in provincie dupa ce in sferturile de finala, Dinamo si Rapid au fost eliminate ieri de Dacia Mioveni respectiv Unirea Urziceni. Astfel dupa ce Steaua a fost eliminata in [..]

Eduardo isi putea pierde piciorul

faultate
Atacantul croat al lui Arsenal, Eduardo, a afirmat ca interventia rapida a medicului Gary Lewin, imediat dupa ce jucatorul si-a rupt piciorul la faultul lui Martin Taylor, i-ar putea salva cariera, [..]

Pandurii scriu istorie in Cupa Romaniei

faultate
Pandurii Tg.-Jiu reprezinta revelatia actualei editii a Cupei Romaniei la fotbal. Dupa ce a lasat-o in afara competitiei pe Dinamo, echipa pregatita de Eugen Neagoe a eliminat-o ieri cu 3-2, dupa [..]

"Recital de 24 de minute"

faultate
"Recital de 24 de minute" a notat, luni, cotidianul "Fanatik", caracterizind astfel evolutia atacantului echipei Besiktas, Adrian Ilie, in meciul cu Bursaspor. "Fotbalistul [..]

Croatia s-a calificat in sferturi, dupa 2-1 cu Germania

faultate
Echipa nationala a Croatiei a castigat, joi, in fata Germaniei, scor 2-1, si este calificata in sferturile de finala ale Campionatului European, indiferent de rezultatele din ultimele jocuri ale [..]

Suedia-Spania 1-2, in Grupa D

faultate
Spania a trecut sambata de Suedia, in cel de-al doilea meci al Grupei D a Campionatului European, scor 2-1, iar spaniolii sunt aproape calificati in sferturile de finala ale Campionatului [..]

Nacional Madeira - Rapid Bucureşti 1-2. Calificare cu emoţii

faultate
Rapid Bucureşti s-a calificat pentru a doua oară consecutiv în grupele Cupei Uefa, după ce a trecut în dubla manşă a turului I de echipa portugheză Nacional Madeira. După un meci [..]

Arbitrii au facut din nou spectacol

faultate
Daca progresul fotbalului romanesc a devenit evident o data cu patrunderea formatiilor romanesti in grupele competitiilor continentale, in schimb, arbitrajul ridica probleme din ce in ce mai mari. [..]

Mutu a dat-o in bara

faultate
Inaintea amicalului Israel - Romania, internationalul roman a avut ghinion in partida pierduta de Fiorentina cu 0-1 in fata celor de la AC Milan. Fiorentina a pierdut cu 0-1 derby-ul cu AC Milan, [..]

Semnal taiat la telefoanele arbitrilor

faultate
Prima etapa din 2007 a Ligii I a fost plina de greseli de arbitraj, doua dintre ele dovedindu-se decisive pentru soarta partidelor in care s-au comis. Reactiile sefilor din fotbal au fost prompte si [..]

Hagi s-a contrat cu fanii lui Trabzon

faultate
Gica Hagi a avut un conflict dur cu suporterii lui Trabzonspor dupa ce Galatasaray a castigat in deplasare, scor 1-0 (gol Balic in minutul 70), derby-ul de clasament al etapei a 10-a din Turcia. [..]

AS Roma, victorie superba in fata Realului

faultate
Oricat de mare ar fi o echipa, cand joaca sub presiune are mari sanse sa fie ingenuncheata. A fost cazul celor de la AC Milan si Sevilla, marti seara, iar in a doua zi a returului optimilor Ligii [..]

Adrian Nastase s-a baricadat in Camera

faultate
Usile Parlamentului s-au inchis ieri in fata deputatilor Coalitiei, din ordinul lui Adrian Nastase, pentru a-i impiedica sa voteze impotriva unei decizii a PSD menite sa amane din nou procedurile [..]

Băsescu şi Tăriceanu s-au faultat în meciul validării noilor miniştri

faultate
Candidatul PD pentru postul de ministru al economiei, Mircea Toader, va trebui să fie validat de parlament, a anunţat preşedintele Camerei Deputaţilor, Bogdan Olteanu. Toader va trece prin [..]

Cele mai citite despre faultate

Ce albume se lanseaza in toamna lui 2009

Toamna si-a intrat deja in drepturi, artistii s-au intors din vacanta si sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile legate de lansarea noilor albume.Madonna si Nelly

Steaua - Rapid 1-1. Meci electrizant, Rapidul frustrat

Tărie de caracter. Asta a arătat Steaua în meciul cu Rapid, revenind de la 0-1 cu un om mai puţin pe teren. Partida a fost electrizantă, ultimele zece minute avand încărcătura unui