Fabbiani

33 articole despre fabbiani

Steaua a iesit la cumparaturi

fabbiani
Gigi Becali vrea sa dea lovitura in pauza de iarna. Ultimul fotbalist ofertat de formatia din Ghencea este un argentinian. Este vorba despre golgeterul lui Lanus Buenos Aires lidera la zi in [..]

Andone: "Nu stim sa fim lideri"

fabbiani
Ioan Andone a recunoscut ca jucatorii sai sunt afectati de presiunea la care sunt supusiCFR Cluj a suferit in meciul de campionat cu Farul. Ardelenii au revenit de la 0-1, dar golul lui Dorsin [..]

CFR Cluj pierde locul I in campionat

fabbiani
CFR Cluj a pierdut fotoliul de lider al Ligii I dupa aproape opt luni, in favoarea Stelei, dupa ce ardelenii au reusit doar un egal in deplasare cu Unirea Urziceni, scor 1-1.In minutul 5, CFR Cluj [..]

Trica: CFR Cluj nu poate pierde titlul

fabbiani
Eugen Trica, cel mai bun roman de la “multinationala” CFR Cluj nu crede ca ardelenii au voie sa piarda titlul in acest sezon si considera ca daca acest lucru s-ar intampla, ar fi [..]

CFR Cluj se pregateste de Liga Campionilor

fabbiani
La Cluj se munceste de zor. Stadionul lui CFR se afla in plin proces de modernizare iar oficialii clubului promit ca meciul care va aniversa centenarul clubului va avea loc in nocturna. Cu [..]

Steaua a castigat derby-ul cu CFR Cluj

fabbiani
Steaua Bucuresti a invins aseara pe CFR Cluj cu scorul de 3-1, in cadrul etapei a 21-a a Ligii I de fotbal. In minutul 4 Eugen Trica reuseste sa deschida scorul pe Ghencea la primul sut pe poarta [..]

Steaua si-a umplut golurile in amicale

fabbiani
Formatia din Ghencea nu a pierdut nici un meci in turneele de pregatire, CFR isi reface primul 11, Dinamo numara banii din conturi si carentele din lot, iar Rapidul il asteapta pe Copos si autocarul [..]

Craiova tremura in izmenele lui Dinel

fabbiani
Transferurile Universitatii au fost blocate de FIFA pentru ca Dinel Staicu i-a sanctionat pe brazilienii Marquinhos si Edu Magri deoarece nu purtau iarna indispensabili. Tribunalul pentru Arbitraj [..]

Cele mai citite despre fabbiani

CFR Cluj - Benfica Lisabona 2-2

CFR Cluj a remizat, sambata, pe teren propriu, cu Benfica Lisabona, scor 2-2, cu ocazia implinirii a 100 de ani de la infiintarea clubului ardelean, ocazie cu care formatia pregatita de Ioan Andone

Alvaro Pereira, cel mai scump transfer din Liga 1

Uruguayanul Alvaro Pereira este cel mai scump transfer al Ligii 1. CFR Cluj a platit 2,5 milioane de euro. Transferul reprezinta cea mai mare suma de bani cheltuiata vreodata de un club romanesc

CFR Cluj-Dnepr Dnepropetrovsk 2-1

Formatia antrenata de Ioan Andone a trecut, astazi, de ucrainenii de la Dnepr Dnepropetrovsk, scor 2-1, si va juca finala turneului la care a participat, cu Otelul Galati. Golurile clujenilor au