Arsenal park

1391 articole despre arsenal park

Dinamo Kiev vine fără Rebrov şi Mikhalik

arsenal park
Victorioasă în derby-ul de vineri cu Arsenal Kiev (5-2), adversara Stelei în Liga Campionilor, Dinamo Kiev, a pierdut doi jucători de bază din cauza accidentărilor. Golgheterul [..]

Wenger, in Spania

Cotidianul britanic "The Sun" a notat ieri ca francezul Arsene Wenger va parasi banca tehnica a echipei engleze de fotbal Arsenal Londra si ii va lua locul antrenorului olandez Frank [..]

Triumful fotbalului cu zambetul pe buze

Barcelona a cucerit al doilea sau trofeu din istorie, castigand a 51-a editie a Ligii Campionilor, dupa 2-1 cu Arsenal. Catalanii vor primi din partea UEFA, pentru parcursul din acest sezon, nu mai [..]

Presa engleza despre Mutu

Presa engleza considera ca atacantul lui Chelsea, Adrian Mutu, a avut o evolutie slaba, miercuri, in meciul cu Arsenal, scor 1-1, din prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor. Cotidianul [..]

Baptista, înger şi demon pentru Arsenal, în Cupa Ligii

Atacantul lui Arsenal Julio Baptista a marcat o dată pentru Tottenham şi de două ori pentru “tunarii” săi, pe care i-a condus spre o revenire curajoasă în faţa rivalilor din [..]

Adversar CM 2010: Wenger, noul selectioner al Frantei?!

Euro 2008 s-a terminat pentru noi, romanii, cu o mare parere de rau, una ca se putea mai bine, dar si cu o mica speranta. La ce a aratat la acest Campionat European, Franta nu are de ce sa ne sperie [..]

Steaua se indeparteaza si de Cupa UEFA

Steaua Bucuresti a ratat orice sansa de a accede in optimile Ligii Campionilor, dupa ce a fost invinsa, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de FC Sevilla. Steaua mai pastreaza doar [..]

Gallas e mandru de actuala sa echipă, Arsenal

Francezul William Gallas şi-a criticat fosta echipă, Chelsea Londra, pentru declaraţiile denigrante la adresa sa, după transferul său, în vara acestui an, la rivala Arsenal. Fundaşul [..]

McCarthy elimină Arsenal din Cupa Angliei

Un şut magnific al lui Benni McCarthy, cu trei minute înainte de final, a adus formaţiei Blackburn Rovers un loc în sferturile de finală ale Cupei Angliei, în dauna londonezilor [..]

Robert Pires vrea sa-si incheie cariera la Arsenal

Mijlocasul francez Robert Pires a declarat, joi, intr-un interviu acordat cotidianului "Evening Standard", ca ar dori sa-si prelungeasca acordul cu gruparea Arsenal si, eventual, sa-si [..]

Ganea a marcat primul gol in campionatul Angliei

Atacantul echipei Wolverhampton, Ionel Ganea, a marcat primul sau gol in Premier League, in minutul 26 al meciului cu Arsenal Londra, scor 1-3, din cadrul etapei a XXIV-a a campionatului [..]

Chelsea va intalni Arsenal

Echipa Chelsea va intilni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-a stabilit, vineri, in urma tragerii la sorti desfasurate la Nyon. Programul complet al sferturilor [..]

Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

Echipa Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru Chelsea [..]

Real si Arsenal au fost eliminate

Echipa Chelsea Londra s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1, Arsenal, in mansa secunda a sferturilor de finala. Pentru Arsenal a [..]

Manchester United a pierdut Supercupa Angliei

Duminica, pe Millennium Stadium din Cardyff, in fata a 63.000 de spectatori, Arsenal Londra a dispus cu 3-1 de Manchester United in finala Supercupei Angliei. Dupa o prima repriza fara gol, Arsenal [..]

Un nou val de "galactici" la Real Madrid

Nici nu s-a terminat bine Cupa Mondială şi marile cluburi ale Europei au început să oferteze jucători care au evoluat la Mondialul German. După venirea lui Fabio Capello, Real Madrid este [..]

Marile transferuri ale verii

Principalele transferuri realizate de marile cluburi europene in vederea Ligii Campionilor 2006/2007. - Barcelona: Lilian Thuram si Gianluca Zambrotta (ambii Juventus), Eidur Gudjohnsen (de la [..]

Festival de Street Food, muzica live si multe premii surpriza cu ocazia implinirii a #6 ani de ParkLake

Luna septembrie marcheaza 6 ani de la deschiderea ParkLake. Cu ocazia aniversarii, centrul comercial deruleaza campania “#6ani de ParkLake. Vino sa sarbatorim impreuna”, prin care organizeaza o multime de activitati menite sa aduca zambete pe fetele vizitatorilor – un festival gastronomic, concerte aniversare, mii de vouchere cadou si multe alte premii pe loc. [..]
Alte informatii despre: Street Food , ParkLake , festival

Afla numele trupelor romanesti care vor canta in deschiderea Linkin Park!

Pe data de 6 iunie, cei de la Linkin Park vor sustine primul concert in tara noastra, iar evenimetul va fi gazduit la Romexpo, Bucuresti. [..]
Alte informatii despre: zdob si zdub , coma , concerte , concert linkin park , deschidere concert linkin park

Steaua paraseste onorabil cupele europene

Echipa Steaua Bucuresti a pierdut, cu scorul de 1-2 , meciul sustinut, aseara, in deplasare, impotriva formatiei Arsenal Londra, in etapa a VI-a, ultima a grupei H din Liga Campionilor. Singura [..]

Luptă în trei, pentru calificarea în optimi

FC Porto a porfitat de rezultatul de egalitate dintre Arsenal şi ŢSKA Moscova, 0-0, şi s-a apropiat la un punct de primul loc în clasamentul grupei G, după ce a învins cu 3-1 [..]

Arsenal, în finala Cupei Ligii Angliei, după 14 ani

Arsenal s-a calificat în ultimul act al Cupei Ligii Angliei după un retur de senzaţie al semifinalei disputate contra rivalilor din nordul Londrei, Tottenham Hotspur. Două goluri marcate de [..]

ANONIMUTU

Marti seara, la Londra, Juventus Torino a fost invinsa clar, de Arsenal, scor 2-0, dupa o partida dominata copios de englezi. In celalalt meci, Barcelona a facut 0-0, la Lisabona, cu Benfica. [..]

To Link In Park or not

Chester Bennington, vocalul trupei Linkin Park, a declarat ca va lasa deoparte pentru o perioada planurile pe care le avea pentru inregistrarea unui material solo. Bennington a declarat ca se va [..]

Linkin Park semneaza coloana sonora a noului “Transformers”

Baietii de la Linkin Park au inregistrat coloana sonora a filmului “Transformers: Revenge of the Fallen”. Iata ce spune Mike Shinoda despre noul Transformers si temele muzicale [..]
Alte informatii despre: 2009 , revenge of the fallen , transformers , film , coloana sonora , linkin park , rock

Cele mai citite despre arsenal park

Zodia ei iti arata cum s-o cuceresti

Nativa fiecarei zodii are imaginea ei despre cum trebuie sa fie barbatul ideal. Daca incerci s-o cuceresti, afla-i zodia si treci la atac.